model creighton

w trosce o płodność

karmienie piersią

Obserwacja ciała w trakcie powrotu płodności po porodzie jest wyzwaniem dla kobiet i ich małżonków pragnących stosować naturalne metody rozpoznawania płodności. Powrót płodności po porodzie uzależniony jest przede wszystkim od sposobu karmienia dziecka i długości jego trwania. Hamujący wpływ głównego hormonu w laktacji – prolaktyny – na proces owulacji ma kluczowe znaczenie na wygląd i jakość prowadzonych przez kobietę obserwacji wydzieliny pochwowej i śluzu szyjkowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie monitorować:

zbliżający się czas pierwszej, poporodowej owulacji,

czas nadchodzącej miesiączki lub krwawienia imitującego miesiączkę,

stan zdrowia ginekologicznego,

charakterystykę i zmienność pierwszych faz cyklu po porodzie,

czas potencjalnej płodności i niepłodności w trakcie poporodowych obserwacji.

Dzięki klarownym zasadom obserwacji w Modelu Creighton, powrót płodności po porodzie nie będzie tajemną zagadką, a oczekiwanym, fizjologicznym procesem, w trakcie którego nieocenioną rolę pełni instruktor metody.

Naukę prowadzenia obserwacji najlepiej rozpocząć jeszcze w ostatnim trymestrze ciąży lub najpóźniej w trakcie połogu, umawiając się z instruktorem Modelu Creighton na spotkanie wprowadzające, na którym zostaną przedstawione podstawowe zasady obserwacji i możliwe scenariusze powrotu płodności po porodzie. Dzięki znajomości fizjologii oraz umiejętności prowadzenia obserwacji i ich interpretacji, małżonkowie samodzielnie będą mogli podejmować dalsze decyzje prokreacyjne.

MASZ PYTANIA?

Jak możemy ci pomóc?

SIEDZIBA

ul. Eugeniusza Romera 4b
02-784 Warszawa-Ursynów

 

E-MAIL

kontakt@wtrosceoplodnosc.pl

 

TELEFON

882 795 099

 

RODO

© Fundacja "W trosce o płodność" | KRS:0001002112 | Polityka prywatności  | Projekt i wykonanie Solutions Media