Obserwacja cyklu

Obserwacja cyklu miesiączkowego – kiedy rozpocząć naukę i dlaczego JUŻ?

Na początku tego wpisu należy zaznaczyć, że każdy czas jest dobry, żeby poznać swoje ciało, swój cykl i zrozumieć siebie, i że nie ma złego czasu na rozpoczęcie obserwacji. Bywają w życiu okresy bardziej intensywne i te spokojniejsze, i wiadomo, że łatwiej jest podejmować naukę czegoś nowego, kiedy mamy mniej obowiązków. I tak też jest z rozpoczęciem nauki prowadzenia obserwacji, ponieważ wdrożenie regularności, dyscypliny zapisu i umiejętności interpretacji mogą stanowić dla niektórych wzywanie. Niemniej jednak duża ilość codziennych obowiązków nie jest stanowi przeszkody do rozpoczęcia nauki, gdyż obserwacje towarzyszą normalnym czynnościom fizjologicznym – dla chcącego nic trudnego!

Czasem trudniejszym z pewnością jest czas ostatnich trzech miesięcy przed ślubem, kiedy jest bardzo dużo tematów organizacyjnych do ogarnięcia, wiele sytuacji stresowych, które mogą zaburzyć normalny przebieg cyklu. Jeżeli można to lepiej nie zaczynać nauki od nietypowych sytuacji.

Kiedy w domu dopiero co pojawiło się maleństwo, i uczymy się jak być rodzicami, to również jest czas, kiedy nauka może być utrudniona. Ten piękny i wymagający, zarówno emocjonalnie jak i fizycznie, okres wchodzenia w rolę mamy i taty, obfituje w nowości. Dlatego zachęcamy do rozpoczęcia nauki w ostatnim trymestrze ciąży, aby popracować nad nawykiem obserwacji i zrozumieć zasady rządzące tym czasem. Jeżeli jednak dopiero po porodzie dowiedzieliście się o możliwości rozpoznawania płodności na podstawie obserwacji, i chciałabyś wiedzieć jak to prawidłowo i skutecznie robić to jest to oczywiście możliwe.

Czy jest czas najlepszy?

Jesteś młoda, nie masz jeszcze męża, dzieci, może uczysz się, studiujesz czy rozpoczynasz pracę zawodową, to jest najlepszy czas – masz szansę na naukę w najlepszych warunkach. Aby zdobyć solidną wiedzę o sobie i swoim cyklu potrzebujesz czasu na poznanie, utrwalenie, naukę interpretacji zapisów. Działając zawczasu nie tylko będziesz wiedzieć, kiedy jest twój czas płodny i niepłodny, ale również możesz zidentyfikować i wyleczyć problemy zdrowotne, które utrudniają bądź, za jakiś czas zaczną utrudniać, codzienne życie. Nie chodzi tylko o poprawę komfortu życia, ale również o stan zdrowia, który zapewni poczęcie wtedy, kiedy zostaniesz żoną a będziesz chciała być również mamą.

Zatem nie ma co zwlekać 🙂 rzetelna i ugruntowana wiedza o samej sobie da Ci pewność i poczucie bezpieczeństwa.

Prowadzenie obserwacji cyklu wg Modelu Creighton pozwala zrozumieć swoje ciało, rozpoznać czas płodny i niepłodny oraz monitorować stan zdrowia ginekologicznego. Jest to metoda dla każdej kobiety, łatwa w nauce i interpretacji, nie wymagająca pomiaru podstawowej temperatury ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z instruktorem w swoim regionie!

MASZ PYTANIA?

Jak możemy ci pomóc?

SIEDZIBA

ul. Eugeniusza Romera 4b
02-784 Warszawa-Ursynów

 

E-MAIL

kontakt@wtrosceoplodnosc.pl

 

TELEFON

882 795 099

 

RODO

© Fundacja "W trosce o płodność" | KRS:0001002112 | Polityka prywatności  | Projekt i wykonanie Solutions Media