Historie Kobiet i par stosujących metodę

O tym, że warto dbać o siebie przekonałam się w 2018 roku. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z Modelem Creighton. Będąc młodą dziewczyną, wówczas panną, brałam pod uwagę przede wszystkim względy zdrowotne. Dlatego wzięłam udział w projekcie „Studentko poznaj siebie” realizowanym przez Centrum Nowe Życie z Bydgoszczy. Kwestie planowania bądź odkładania poczęcia były na tamten czas drugoplanowe. Nie wiedziałam wtedy, że do dnia dzisiejszego będę korzystać z wybranej metody. Kilka lat trwał czas moich obserwacji, a świadomość tego co w moim ciele się dzieje coraz bardziej fascynowała. Nie tylko skupiałam się na przemijających cyklach, odróżnianiu czasów płodnego od niepłodnego, ale zaczęłam również brać pod uwagę inne aspekty wpływające na moje zdrowie i płodność – dieta, kosmetyki czy ruch.

Po kilku latach wyszłam za mąż, urodził się nam wyczekiwany synek. Po porodzie na kontrolnej wizycie usłyszałam od lekarza prowadzącego ciążę, że żadna z naturalnych metod obserwacji nie będzie skuteczną podczas laktacji, ponieważ cykl jest mocno rozregulowany. Pierwsza myśl (i sugestia lekarza) – antykoncepcja. Na szczęście z pomocą przyszła mi nasza instruktorka, która prowadziła mnie od samego początku Creighton’owej przygody. Powiedziała, że stosując tę metodę oraz będąc pod jej opieką, jest możliwe, by odróżniać czas płodny od niepłodnego. Mało z tego, jest w tym również wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ ukaże to, czy po porodzie w moim ciele wszystko dobrze się dzieje. Czy nie przydarzyły się sytuacje, które wymagałyby pomocy lekarza lub innych specjalistów. Dzięki temu mogłam swobodnie powrócić do moich obserwacji znów będąc pod wrażeniem jak niesamowicie zostaliśmy stworzeni – nasze ciało samo mówi nam wszystko o sobie.

Mijają kolejne miesiące, moja przygoda z laktacją trwa, a ja doskonale wiem w jakim momencie cyklu się znajduję, mam pod kontrolą swoje zdrowie oraz swobodnie rozróżniam dni płodne od niepłodnych. Jestem już spokojna. Zachęcam do tego każdą mamę, która chce zadbać o siebie i swoją płodność!

Agata Kaszyńska

MASZ PYTANIA?

Jak możemy ci pomóc?

Siedziba

ul. Eugeniusza Romera 4b
02-784 Warszawa-Ursynów

Telefon

© Fundacja "W trosce o płodność" | KRS:0001002112 | Polityka prywatności  | Projekt i wykonanie Solutions Media